دنیای تکنولوژی

میزان مصرف سوخت خودروهای هیوندای در سال 2016 بیشترین کاهش را داشته هست

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

این روزها در بسیاری از کشورهای جهان مسئله ی آلایندگی سوخت های فسیلی بسیار مورد توجه می باشد. همانطور که می دانید بسیاری از کشورهای رو به توسعه از لحاظ میزان آلودگی هوا حتی گاهی اوقات به مرز هشدار می رسد و این موضوع سبب ایجاد بسیاری از بیماری ها در چنین کشورهایی می گردد. آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده ی آمریکا در آخرین آمارهای انتشار یافته اعلام کرد که خودروها کمپانی هیوندای در سال ۲۰۱۶ میلادی بیشترین میزان کاهش مصرف سوخت را داشتند و این موضع از سوی یک کمپانی کره ای بسیار جالب توجه می باشد.

یکی از موضوعاتی که قطعا از آن اطلاع دارید، این هست که هر روز خودروهای کمپانی های معروف دنیا پر قدرت تر می شوند و بر اساس گفته های منتشر شده از سوی EPA، میزان مصرف سوخت آن ها نیز کمتر می گردد. بر اساس داده های سال ۲۰۱۶ میانگین مصرف سوخت خودروهای آمریکایی ۹.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر بوده هست که این میزان در مقایسه با سال ۲۰۱۵ چیزی حدود ۰.۰۳ لیتر کاهش داشته هست و این مسئله واقعا قابل تحسین می باشد. در این میان، میانگین قدرت خودروها نیز به میزان ۱ اسب بخار افزایش داشته و به ۲۳۰ اسب بخار رسیده هست و این ارقام در یک سطح وسیع به عنوان یک رکورد فوق العاده محسوب می گردد.

هیوندای

بر اساس آماری که از سال ۲۰۱۶ منتشر گردیده، میزان آلایندگی خودروها نظیر آلایندگی کربن دی اکسید آن ها ۳۵۰ گرم در هر ۱.۶ کیلومتر رسیده هست که نسبت به سال ۲۰۱۷ دقیقا ۲ گرم کاهش نشان داده هست. این آمار برای تمامی خودروها اعم از خودروهای شاسی بلند و هاچ بک، وانت پیکاپ های آمریکایی و ون ها می باشد. موارد زیادی در این گفته منتشر شده هست که ممکن هست برای کاربران جالب باشد؛ برای مثال میزان مصرف سوخت کامیون ها و خودروها در سال ۲۰۱۶ میلادی به ترتیب ۱۱.۱ لیتر و ۸.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر محاسبه شده هست.

در میان خودروسازی های معروف دنیا کمپانی هیوندای توانسته هست ۰.۳۸ لیتر کاهش مصرف سوخت در سال ۲۰۱۶ در صدر جدول قرار بگیرد و بر این اساس میانگین مصرف سوخت این خودروها در سال ۲۰۱۶ به میزان ۸.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر اعلام شده هست و نسبت به کمپانی مزدا با ۷.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مقام دوم را دارا می باشد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…